Јуни 15, 2012

Bluehost Прегледајте - Bluehost купони - Bluehost 3,95 Промоција

Bluehost.com се доверени од страна на над 1.000.000 домен сопственици. Bluehost е познат да се биде најдобар во веб хостинг индустрија нуди уникатна вредност на исказот. Имаме напиша одредување на оваа Bluehost Преглед да ти кажам точно како Bluehost хостинг се издвојува од толпата на други веб хостинг провајдери. Кога ќе изберете Bluehost веб хостинг, сигурно ќе го дознаете себе. Заедно со непристрасен Bluehost Хостинг преглед, ќе ги најдете тука неспоредлив Bluehost купони и BlueHost попуст понуди. Имаме погоди многу специјален договор со Bluehost.com да им понуди на посетителите на нашата веб-сајт со најевтиниот Bluehost 3,95 талон.

-------------------------

Кликни тука за да се искористат Bluehost 3,95 купони

-------------------------

За Bluehost хостинг

Bluehost.com е наведена како една од првите 20 веб хостинг компании да ја погоди мрежата. Уште од тоа време, кога веб хостинг индустрија сама по себе беше во тоа е зародиш, Bluehost има дадено многу повеќе од очекувањата и на тој начин сочувана својот авторитет меѓу конкуренцијата и нејзиниот кредибилитет меѓу клиентите. Bluehost е симболиката на супериорен квалитет во хостинг индустрија, која е докажано од страна на неговиот проширување на потрошувачите база и задржување на клиенти. Фирмата е со седиште во Јута и вработува најмал-to-date технолошки know-how во своите центри за податоци за да овозможи врвна услуга на своите клиенти. Bluehost располага поединци и бизниси подеднакво добро.

Bluehost веб хостинг карактеристики Преглед

Bluehost хостинг нуди извонредна веб хостинг план во пристојна цена како и нивните соло план кој вклучува само за сè што ви треба за да се развие веб-сајт. Овој план вклучува неограничен простор на дискот, еден бесплатен домен, неограничен месечен сообраќај, неограничен е-мејл сметки, неограничен MySQL бази на податоци и неограничен домени во една сметка. Пред неколку врвни карактеристики на овој план се опишани подолу.

Неограничен број на домен Хостинг

Овде можете да добијат неограничен домени со една хостинг акаунт. Ова е одличен способност која не сите хостинг провајдери ќе им понуди на вас. Ова ви дава можност да управуваат со сите ваши веб сајтови со само еден хостинг профил. Ќе бидеме среќни да знаете што Bluehost беше меѓу првите хостинг компании да се донесе во оваа идеја на повеќе домен хостинг.

Слободен Мапа на Builder - само drag and drop

Bluehost лансираше нова функција - На drag and drop сајт градител, кој се среќаваше како одличен начин да се развие еден веб-сајт сите од себе. Вие веќе не треба да се биде специјалист за веб дизајн со цел да ги искористат предностите на оваа алатка. Овој бесплатен сајт градител е во суштина мешавина на веб-сајт градител алатки и шаблони со многу едноставни и лесно drag and drop икони кои можете да се меша со вашите лични креативност за да се генерираат прилагодена изглед за вашиот веб-сајт.

Control Panel

Тоа не е изненадување што Bluehost доаѓа со бизнис стандард cPanel за управување на вашиот веб-сајтови. cPanel е фаворизирана од страна на сите администратори за многу валидни причини, главно поради тоа супер лесно да се движите и претставува пристап до сите конфигурација селекции што потенцијално може да го бараат.

Скриптирање Поддршка

Bluehost обезбедува Fantastico скрипти поддршка преку cPanel Bluehost. Ова им овозможува на јасна поставеност и надградба на мноштво на вредни софтверски апликации, како што се пакети за блогирањето, форуми, CMS, фото галерии, веб истражувања и онлајн анкетите итн Фантастико има стекнато неверојатна популарност меѓу корисниците и со обезбедување на ова, Bluehost нема додадено огромна корист на нивните веќе извонредна интернет хостинг пакет.

Исто така постојат опции за администратори кои сакаат рачно да го инсталирате скрипти, има доста голем број на скриптирање на јазици кои се поддржани од Bluehost, вклучувајќи PERL5, PHP4, PHP5, Ruby / Ruby on Rails, python и CGI.

Мултимедијална поддршка

На мултимедијални карактеристики понудени од страна на Bluehost вклучуваат аудио и видео стриминг, Реал аудио и видео поддршка, MIDI датотека поддршка и можете да додадете вашиот сопствен MIME датотеки премногу.

Други, пак,

Додека во почетна Триесет дена има пари гаранција за враќање со нивните хостинг план, така можете да побарате за целосна наплата доколку не сте задоволни со Bluehost услуги.

Bluehost купони законик, попуст и BlueHost 3,95 понуда

Доаѓање до Bluehost Цена вредност, Bluehost нуди 1, 2 и 3 години се занимава на нивните хостинг план и, освен ако имаш краткорочни барање, ние ќе укажуваат на тоа дека ќе се одлучат за своите 2 или 3 години планира чисто за ефективноста на трошоците што доаѓа со овие. Според редовната цена за нив е 6,95 $ месечно. Со оглед на тоа BlueHost нуди неограничен додаток на домени, некои страшни способности и многу високи перформанси и сигурност, ова е всушност во голема мера.

Исклучиво за посетителите на нашата веб-страница, ние сме погодени брилијантен договор со Bluehost.com да им понуди специјална месечен попуст цената на 3,95 $ за 2 или 3 годишен договор и 4,95 $ за годишен договор. Кога ќе се спореди со редовната цена на 6,95 $ месечно, тоа се сведува на попуст до $ 108 (за 2 и 3 години договори). Се што треба да направите е да кликнете преку овој линк за да се добие овој договор за Bluehost.com.

Bluehost купони

Bluehost перформанси и сигурност Преглед

Bluehost посветува големо внимание за да се обезбеди достапност на вашиот веб-сајт за вашата публика. Таа користи UPS-от и тешки дизел генератори за да се обезбеди напојување на серверите, во обид да се премавне со испади на нивните сајтови. Како резултат на тоа тие се во можност за да се гарантира 99,99% до време за вашиот веб-сајт. Тие ја користат модерната quad сервери и прва класа опрема, во прилог на огледува бекап и 24/7 надзор од страна на нивните квалификувани кадар. Сите овие бидете сигурни дека нивната услуга останува совршено во сите времиња.

Bluehost поддршка Преглед

Bluehost своите корисници им нуди разни опции во врска со техничка поддршка. Прво на сите, ќе имаат фантастична on-line помош-центар, каде што можете да барате преку или пребарување огромна база на знаење на содржината на разновиден избор на теми, ова навистина е најбрз и најпогодниот начин да го надминете проблемот. Помош-центар, исто така дава можност да се подигне поддршка билет директно со Bluehost персонал за поддршка. Во случај да треба вистински живи човечки поддршка, Bluehost снабдува 24 часа / 7 дена техничка поддршка телефонски број. Исто така имате опција на е-мејл и разговор. Без оглед на тоа како мали, како тривијални или колку комплексна вашите прашања се, на наменски и квалификувани клиенти директори ќе ви помогне политично до задоволително решение.

Заклучок

Bluehost веб хостинг услуга е прилично сигурен, нивните прекрасни до време резултат и врвен ефикасноста и брзината прави bluehost домаќин на исклучително саканиот cPanel веб хостинг план. Bluehost се покажа себеси како најдобар професионален веб хостинг компанија. Без разлика дали сте newbie или можеби специјализирано, Bluehost ќе одговараат на сите ваши потреби.

Значи се сте сега ја разгледуваат можноста да стане членка на најбрзо растечки веб-хостинг компанија, ако веќе не сте? Па, да застане само размислување за тоа и се претплатите, тоа е всушност само неколку клика далеку. Секако дека ќе биде среќен во изборот на најдоброто решение за себе.

Bluehost купони